مشکل صدای دوربین مداربسته

یازار :

+0 به یه ن

چرا دوربین مداربسته صدا ندارد؟ اکثر دوربین‌های مداربسته دام از آنجایی که کاربری های آنها محیط های داخلی است یا خودشان دارای میکروفن هستند یا قابلیت نصب میکروفون را دارند. اگر خروجی صدا در این دوربین های مداربسته فعال باشد، می‌تواند صدای محیط خود را تا شعاع ۵ تا ۱۵ متری دریافت کرده و برای ضبط آن را به دستگاه ضبط‌کننده شما انتقال دهد. اما وقتی دوربین مداربسته صدا ندارد، چه اتفاقی می افتد؟ اگر در کابل دوربین مدار بسته شما و یا  یا اتصالات مربوط به صدا مشکلی پیش بیاید، دوربین نمی‌تواند صدا را برای ضبط به دستگاه منتقل کند و در این حالت دوربین مداربسته صدا ندارد. در برخی از دستگاه‌ها در قسمت منوی دستگاه باید گزینه ی ضبط صدا فعال شود تا ضبط و انتقال صدا توسط دستگاه همانند تصویر پوشش داده شود.

چرا دوربین مداربسته صدا ندارد؟

همانطور که گفتیم برخی از انواع دوربین ها دارای میکروفون هستند و  برخی دیگر که از کارخانه دارای میکروفن نیستند قابلیت نصب میکروفن یا همان برد صدا را دارند و شما می‌توانید با توجه به عمق دید دوربین خود یک میکروفن مناسب انتخاب کنید. میکروفن‌های خارجی باید یک منبع تغذیه ۲ آمپری نیز داشته باشند و در غیر این صورت میکروفون کارایی ندارد.

اگر دوربین مداربسته شما صدا ندارد میتوانید با کارشناسان ما در بخش تعمیر دوربین مداربسته با شماره ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.

از آنجایی که عمده کاربرد دوربین بیبی کم ارتباط با مودک و پرستارش در زمانی که منزل نیستید، است، عموم دوربین‌های بیبی کم قابلیت دریافت و ارسال صدا را دارند که این بدین معناست که کاربر با اتصال به دوربین خود از راه دور هم می‌تواند صدای محیط را داشته باشد و ارتباط دوطرفه صوتی برقرار کند. اگر به هر دلیلی دوربین بیبی کمی دارید که دوربین مداربسته صدا ندارد، میتوانید با کارشناسان ما در نظارت گستر ایمن با شماره تماس ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.

علت مشکل صدای دستگاه DVR چیست؟

چرا دوربین مداربسته صدا نداردایجاد مشکل پخش صدای اضافه و یا ضبط و پخش صدا در دستگاه DVR دلایل متعددی دارد که عمده دلایل آن عبارتند از:

۱- خراب بودن فن خنک کننده

متخصصین ما در بخش تعمیرات دوربین مداربسته معتقد اند که در اغلب موارد جواب این سوال که چرا دوربین مداربسته صدا ندارد این است که، فن خنک کننده دستگاه DVR خراب است. اغلب مواقع با گذشت زمان یکی از پرهای فن می شکند و یا یک جابجایی دستگاه موجب میشود تا فن از حالت بالانس خارج شود. بنابراین با تنظیم مجدد فن و یا تعویض آن مشکل صدای دوربین مدار بسته برطرف خواهد شد.

جهت تعویض فن دستگاه دوربین مداربسته میتوانید با کارشناسان ما در بخش رسترسرویس با شماره تماس ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.

اگر فن دستگاه خراب باشد باید به سرعت اقدام به تعویض آن کنید، چراکه فن وظیفه خنک کنندگی قطعات دستگاه را دارد و خراب شدن فن می تواند باعث افزایش بیش از حد دمای قطعات و خرابی تمامی آنها شود.

۲- عدم تنظیم هارد دیسک

اگر در زمان نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته صدای بوق ممتدی از دستگاه خود شنیدید، احتمالا علت آن عدم تنظیم هارددیسک باشد. از این رو باید وارد بخش تنظیمات دستگاه شدهو تیک گزینه صدای بوق را بردارید. این امر یکی دیگر از پاسخ ها به این سوال است که چرا دوربین مداربسته صدا ندارد

۳- خراب شدن هارد دیسک

دستگاه های DVR بسته به مدل دستگاه، عموما دارای یک یا چند هارد دوربین مداربسته هستند. هنگامی که در هارد دوربین مداربسته مشکلی پیش می آید، دیگر فیلمی ضبط نخواهد شد بنابراین اگر علاوه بر اینکه دوربینتان صدا ندارد، تصویر هم ضبط نمی شود جواب این سوال که چرا دوربین مداربسته صدا ندارد، خراب شدن هارد دیسک شما است.

چنانچه نیاز به تعویض هارد دوربین مداربسته دارید، با کارشناسان ما در بخش تعمیر دوربین مداربسته نظارت گستر ایمن با شماره تماس ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.

4- وجود IP تکراری در شبکه

اگر هنگام نصب و تنظیم دوربین مداربسته از آی پی تکراری استفاده کنید، دستگاه DVR شما بوق می زند. برای رفع این مشکل می توانید نرم افزار IP Scaner را نصب کنید. با کمک این نرم افزار می توانید ای پی دوربینی را که مشکل دارد را شناسایی و برطرف کنید.

تنظیمات صدای دوربین مداربسته(چرا دوربین مداربسته صدا ندارد)

چرا دوربین مداربسته صدا ندارد
برای اینکه توسط دستگاه dvr و دوربین خود، بتوانید صدا راضبط کنید تنها دو حالت وجود دارد:

متصل کردن میکروفن به دوربین مداربسته

این روش اغلب در دوربین مداربسته IP کاربرد دارد. از مزایای استفاده از میکروفون به صورت جداگانه میتوان به این موضوع اشاره کرد که، قرارگیری میکروفون در فاصله ایی نچندان نزدیک به دوربین، موجب عدم تشخیص آن برای افراد میشود.

طراحی دوربین های آنالوگ به گونه است که میکروفون درون خود دوربین قرار دارد و برای استفاده از آن تنها کافی است به تنظیمات نرم افزاری دوربین خود مراجعه کنید. یکی از اصلی ترین معایب اینگونه دوربین ها کیفیت صدای پایین آنها است.

متصل کردن میکروفن به دستگاه DVR

اگر در دوربین مداربسته آنالوگ خود میخواهید از میکروفون استفاده کنید، باید میکروفون را به واسطه پورت A-V به دستگاه DVR متصل نمایید. اگر خود دوربین مداربسته آنالوگ شما میکروفون دارد، باید وارد تنظیمات آن شده و ویژگی Audio را در  آن غیر فعال کنید، سپس وارد تنظیمات DVR شده و تنظیمات ضبط صدای آن را فعال نمایید.

برچسب ها: علت بوق زدن دستگاه دوربین مدار بسته، تنظیمات صدای دوربین مدار بسته، علت بوق زدن دستگاه دی وی ار داهوا، ایا دوربین مدار بسته صدا ضبط میکنه، مشکل صدای دوربین مدار بسته داهوا، علت نویز میکروفون دوربین مداربسته، انتقال صدا و تصویر دوربین مدار بسته، قطع آلارم داهوا

منبع: negaco.com


دوربین مداربسته بی سیم

یازار :

+0 به یه ن

بهترین دوربین مداربسته بی سیم

بهترین دوربین مداربسته بی سیم دوربینی است که بیشترین تناسب را با شرایط شما داشته باشد. دوربین های بیسیم نیاز به سیم کشی تخصصی با استفاده از سیم و کابل و تعلقات نداشته و در نتیجه نصب بسیار آسانی دارد. انتقال تصویر در دوربین مداربسته بی سیم بدون سیم و از طریق وای فای انجام میشود، اما این دوربین ها برای اتصال به منبع تغذیه الکتریکی از یک سیم استفاده می کنند. در هر حال اگر میخواهید دوربین مداربسته شما اصلا سیم نداشته باشد نوع خاصی از دوربین مداربسته بی سیم است که به آن شارژی میگویند و هیچ گونه نیازی به سیم نداشته و از طریق یک منبع باتری تغذیه میشود را تهیه کنید. بزرگترین حسن دوربین مداربسته بی سیم این است که در هر محیطی که قادر به نصب دوربین معمولی نباشید، میتوانید دوربین بیسیم را نصب کنید و از آنجایی که این دوربین ها سیم ندارند جابجایی آنها بسیار راحت است.

انواع دوربین مدار بسته وایرلس(بی سیم)

در حالت کلی، دوربین مداربسته بی سیم به دو نوع تقسیم بندی می شود:

۱- دوربین آنالوگ

2- دوربین مداربسته ip یا همان دیجیتال.

که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

دوربین مدار بسته بی سیم بدون اینترنت (دوربین بی سیم آنالوگ)

انتقال صدا و تصویر در این نوع از دوربین ها از طریق فرکانس های رادیویی انجام میشود. این دوربین ها تا محدوده ی ۹۱ متری اطراف خود را میتوانند برای انتقال تصویر پوشش دهند. یعنی اگر شما بیش از ۹۱ متر از دوربین خود فاصله داشته باشید نمیتوانید تصاویر و ویدئو های ضبط شده ی آن را ببینید. البته اگر در این محدوده موانعی مانند دیوار، مبل و… نیز موجود باشد این مسافت کمتر نیز میشود.

دوربین مداربسته ip بی سیم (دیجیتال)

دوربین مداربسته بی سیم

انتقال صدا و تصویر در دوربین مداربسته ip، از طریق بسته های اینترنتی انجام میگردد و این مورد دوربین مداربسته شما را به یک دوربین کنترل از راه دور تبدیل میکند، چرا که شما در هر نقطه ای از دنیا که باشید، اگر هم دستگاه گیرند و هم دستگاه فرستنده به اینترنت متصل باشند، انتقال تصویر به راحتی انجام میشود.

نصب آسان دوربین مدار بسته بی سیم

اگر دنبال نصب دوربین مدار بسته برای نظارت هستید، دوربین های امنیتی بی سیم گزینه های جذاب هستند. اهمیت اصلی این است که نصب آسان تر باشد، زیرا شما نیازی به اجرای یک کابل اینترنت را در پشت دوربین ندارید. برای دوربین های امنیتی بیرونی نیازی به مدل بی سیم ندارید و معمولا بر روی یک دیوار خارجی نصب می شوند. اگر قبلا چراغ های امنیتی و یا روشنایی های دیگر را در خارج از ساختمان خود قرار داده اید، برای کابل برق می توانید یک شاخه از کابل برق موجود استفاده کنید. دوربین های سیم کشی نیاز به کابل کشی اترنت درست به دوربین دارند، بنابراین اگر شما فاقد کابل طولانی در داخل و خارج از ساختمان خود نباشید، بی سیم بهترین گزینه است. دوربین های بی سیم شما برخی از ترفندهای جالب را برای تنظیم کردن ساده تر ارائه می دهند. بسیاری از تولید کنندگان دوربین های امنیتی مانند Hikvision و TRENDnet برنامه های تلفن همراه را برای تنظیم دوربین و کنترل بسیار ساده تر ارائه می دهند. با استفاده از برنامه مناسب برای اتصال به نصب دوربین مدار بسته بی سیم، دستگاه را به شبکه Wi-Fi اضافه می کنید و می توانید خروجی دوربین خود را مشاهده کنید. شما این کار را تا حدودی می توانید با نصب دوربین مدار بسته سخت افزاری IP نیز انجام دهید، اما نصب دوربین مدار بسته بی سیم این تنظیمات ساده وای فای را در طراحی خود دارد. آنها ساخته شده اند برای نصب و کنترل بی سیم.

مزایای دوربین مداربسته بی سیم

۱- نصب آسان بدون نیاز به متخصص

۲- اتصال بی سیم به اینترنت

۳- کنترل از راه دور

۴- عدم نیاز به سیم کشی

۵- قابلیت نصب در تمامی موقعیت ها

۶- هزینه نصب پایین

قیمت دوربین مدار بسته بی سیم با برد بالا

دوربین مداربسته بی سیم، بسته به امکانات و ویژگی هایی که دارد، در قیمت های متنوع ای در بازار ارائه میشود، که باید با توجه به نیازهایتان یک مدل را انتخاب کنید، برای دریافت مشاوره و مشاهده کاتالوگ محصولات و اطلاع از قیمت دوربین مداربسته بی سیم میتوانید با کارشناسان ما با شماره تماس ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.

موارد استفاده از دوربین مدار بسته بی سیم

دوربین مداربسته بی سیم

۱) نظارت امنیتی منازلی که مالک آن نیستید

اگر خانه ای را اجاره کردید، دوربین مداربسته بی سیم بهترین انتخاب برای شما است. چرا که نیاز به سیم کشی خانه نداشته و در نتیجه آسیبی به ساختمان وارد نمیشود و در صورت نقل مکان به خانه ای دیگر به راحتی میتوانید، دوربین خود را با خود ببرید.

۲) نظارت بر ساختمان های جانبی ادارات

از دیگر موارد استفاده از دوربین مداربسته بی سیم نظارت بر ساختمان های جانبی یک اداره می باشد. دوربین نصب شده در ساختمان جانبی، تصاویر ضبط شده را از طریق سیگنال به دستگاه گیرنده، در ساختمان اصلی ارسال می کند.

۳) استفاده توسط مجریان قانون

دوربین مداربسته بی سیم، از آن دسته از دوربین ها است که پلیس میتواند آن را به سادگی در مکان های مشکوک نصب کرده و فعالیت های آن مکان را تحت نظر بگیرد.

سوالات متداول

دوربین مداربسته بی سیم

۱. برد دوربین های مداربسته بی سیم چقدر است؟ چیزی حدود ۲۰ تا ۱۰۰ متر متغییر باشد.

2. آیا پک دوربین های Wifi شامل هارد میباشد؟ خیر معمولا هارد به صورت جداگانه تهیه میشود.

3. آیا میتوان برد دوربین های Wifi را افزایش داد؟ در صورت استفاده از Repeater و Accesspoint میتوان برد این سیستم ها را افزایش داد.

4. آیا دوربین های Wifi نیاز به تنظیمات خاصی دارند؟ تنظیمات به صورت پیش فرض انجام میشود.

جمعبندی:

دوربین مداربسته بیسیم از جدید ترین سری های دوربین مداربسته است که بدون نیاز به کابل و سیم امکان انتقال تصاویر را دارد. دوربین بی سیم در دو نوع آنالوگ(تقریبا منسوخ شده است) و ip در بازار موجود است.

منبع: negaco.com


  • [ 1 ]